Vetőmagüzem

Vetőmagüzem

Az Intézet gazdálkodásának fejlődése szempontjából fontos a vetőmag kereskedelmi és marketing tevékenység erősítése, vetőmag szaporító gazdaságok és bázisok kialakítása és az anyagi lehetőségekhez mérten a termeltetési tevékenység fejlesztése. A piaci verseny erősödése szükségessé teszi a kiváló minőségű áru (vetőmag) előállítását, melynek egyik feltétele a vetőmagtermesztés és kikészítés technikai és technológiai folyamatának fejlesztése, akkreditálása, minősítése. Az ökológiai vetőmagelőállítás területi háttere is biztosított az Intézet szántóterületnek egy részén.

 

MATE Karcagi Kutatóintézet fajtakínálati katalógusa

 

Üzemvezető:

Éri László, mezőgazdasági mérnök, üzemvezető, +36 59 500 367; Eri.Laszlo@uni-mate.hu​​​​​​​

 

 

 

 

Vetőmag értékesítő:

Bosnyák Imre, ügyintéző, vetőmag értékesítő; +36 59 500 158; Bosnyak.Imre@uni-mate.hu​​​​​​​

 

 

 

 

 

Munkatársak:

Czinege Mihály, mezőgazdasági munkatárs, +36 59 500 367; Czinege.Mihaly@uni-mate.hu​​​​​​​
Disznós Lajos, mezőgazdasági munkatárs, +36 59 500 367; Disznos.Lajos@uni-mate.hu​​​​​​​
Karsai József, mezőgazdasági munkatárs, +36 59 500 367; Karsai.Jozsef@uni-mate.hu​​​​​​​
Szabó Zoltán Imre, karbantartó, +36 59 500 367; Szabo.Zoltan.Imre@uni-mate.hu​​​​​​​
Szilágyi Csaba, mezőgazdasági munkatárs, +36 59 500 367; Szilagyi.Csaba@uni-mate.hu​​​​​​​
Varga Sándor, mezőgazdasági munkatárs, +36 59 500 367; Varga.Sandor@uni-mate.hu​​​​​​​​​​​​​​​​​​